Internet jak narkotyk

Internet to jest w tej chwili medium, jakie jest w stanie przenosić nas w kompletnie inny wymiar komunikacji międzyludzkiej. Poprzez sieć możemy znaleźć wiele kluczowych informacji. I mowa tutaj nie tylko o powszechnie dostępnych informacjach, lecz także tych skierowanych do wybitnych specjalistów w swojej dziedzinie. Teraz ogromną popularność posiadają miejsca, gdzie można spotkać się z innymi użytkownikami cyberprzestrzeni, jak chociażby wirtualne kawiarenki internetowe, znane jako chat-room'y. Niektórzy obecnie korzystają z sieci, bo taką mają pracę, jeszcze inni robią to wyłącznie dla zabawy. Na to wszystko składa się wiele czynników.

Zalety internetu
Najbardziej kluczowa wydaje się wygoda takiego rozwiązania, dochodzi jeszcze anonimowość, a także niskie koszty użytkowania w porównaniu do innych. Teraz zupełnie możliwe staje się nie tylko nawiązywanie kontaktów, lecz także dokonywanie transakcji finansowych i to nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Takie rozwiązanie to prawdziwy luksus. Jeszcze kilka lat temu było to zupełnie nie do pomyślenia. W sieci jednak panuje pełna demokracja, której coraz bliżej do anarchii. Przecież każdy może tam stworzyć swoją własną postać, udawać kogoś innego. To kosztuje zaledwie 4-5 zł za godzinę. Bo tyle właśnie płaci się w kafejce internetowej.

Wady internetu
Bez wątpienia jest wiele korzyści z ciągłego rozwoju sieci, trzeba także wspomnieć o tych negatywnych aspektach jej stosowania. W Internecie jednak jest ta wada, że nigdy nie możemy być pewni do końca, czy informacja, jaką znaleźliśmy, jest absolutnie pewna. Bo przecież często są spotykane ataki hakerów, którzy potrafią solidnie namieszać i zmieniać dane. Dzięki ogromnemu rozwojowi elektronicznego biznesu wciąż można spotkać się ze sprzedażą danych osobowych i innego typu przestępstw. Niestety na tym polu jest ich coraz więcej. Długotrwałe korzystanie z Internetu może przerodzić się w stan zwany uzależnieniem. Trzeba na to szczególnie uważać. Wielu Internautów siedzi zbyt długo przed ekranem swojego komputera. Któż z nas nie lubi bowiem przeglądać stron WWW czy korzystać z funkcji chat room. U wielu osób pojawia się problem zbyt kompulsywnego korzystania z Sieci. Wiele osób nawet potwierdza traktowanie jej jako oderwanie od życia codziennego. Nie można jednak obok tego przejść obojętnie i warto działać puki nie jest za późno.