Wzrastające przypadki uzależnienia od internetu.

Trzeba przyznać, że uzależnienie od Internetu działa na podobnej zasadzie, jak wszystkie inne. Posiada tylko bardzo złożoną definicję. Jest to kompulsywna utrata kontroli impulsów. Poprzez tego typu uzależnienie mogą nie tylko zostać całkowicie zrujnowane relacje z bliskimi nam osobami, lecz także obniżone oceny w szkole albo nawet utrata pracy. Na uzależnienie od Internetu składają się gry online, robienie zakupów w sieci, korzystanie z portali społecznościowych. To wszystko składa się właśnie na to. Wiele badań, jakie zostały przeprowadzone na ten temat, przyniosło kilka kluczowych spostrzeżeń. Wychodzi na to, że nastolatki oraz młodzi dorośli są w nieco większym stopniu podatni na uzależnienie od Internetu, niż wszystkie inne grupy wiekowe. Wiele osób tak bardzo cierpiących z tego względu zaniedbuje szkołę, studia wyższe czy pracę.

Dzieci a uzależnienie od internetu
Najbardziej u dzieci i młodzieży mózg, które ciągle jest w fazie rozwijającej się, dostarcza różnych symptomów walki z tym uzależnieniem. Ludzie posiadający ten problem, posiadają też takie cechy jak niecierpliwość. Na początku bez wątpienia Internet wywołuje zainteresowane i sprawia ogromną przyjemność. Na wstępie użytkownik dopiero poznaje, a także w sposób niezwykle racjonalny wykorzystuje dostęp do Internetu. Jednak z czasem ta właśnie osoba coraz więcej czasu poświęca na korzystanie z Internetu. Dochodzi do tego, że po jakimś czasie kompletnie traci inne zainteresowania. Nic jej już nie daje takiej satysfakcję jak surfowanie po sieci. Gdy dochodzi do sytuacji, że nie może skorzystać z dostępu do Internetu, to z miejsca pojawiają się bardzo natrętne myśli związane z tym tematem. To właśnie może już nazwać śmiało jako jedna z faz uzależnienia. Potem już tylko następnym krokiem pozostaje zaniedbywanie swoich własnych obowiązków, rodziny czy przyjaciół.

Skupienie uwagi tylko na internecie
Praktycznie dzieje się tak, że cała aktywność osoby uzależnionej skupiona jest ściśle i wyłącznie wokół Internetu. Wszelkiego typu zupełnie inne działania oraz aktywności są o wiele mniej ważne. Tak naprawdę, w momencie bycia w sieci, nie sposób już się od tego oderwać i może to trwać wieloma godzinami. Ich skutkiem bywają potem pojawiające się problemy zawodowe, rodzinne, szkolne, czy towarzyskie. Dlatego najlepiej walczyć z tym uzależnieniem już na samym wstępie. Nie ma innej opcji.